Seišellid

Meie lend Colombost Seišellidele lükati 6.5 tundi edasi ja kohale jõudsime nii hilja öösel, et meie rendiauto lett oli juba kinni. Linna ja öömajani saamiseks praktiliselt ainus võimalus oli takso, ent taksosid on seal vähe.

Ma just enne lugesin, et linna saamine – umbes 10 km sõit – peaks olema umbes 100 ruupiat (7 eurot). Näitasin esimesele ja ainsale seal olnud taksojuhile paberile kirjutatud aadressi ja küsisin, et palju maksab – vastus 400! (28 eurot). Mida pekki.. ei, seda küll ei ole. Rohkem taksosid seal polnud ka, nii et uurisin ühest infoleti neiulit, et kas see 400 on normaalne hind, aga nad polnud päris kindlad. Helistasin öömaja omanikule, et temalt hinda küsida – ta arvas, et taksod on kallid küll jah, aga et umbes 250-300 peaks minema.

Ootasime seal tee ääres järgmisi taksosid, kui esimese takso juht tuli uuesti rääkima ja siis tekkis järgmine dialoog

– “Kas te ei tahagi taksot?”
– “Tahame ikka, aga seda hinda ei taha maksta”
– “Ok, kui palju sa siis oled nõus maksma?”
– “150-200”
– “Höhöhöö, keep looking!” (otsi edasi!) ja kõndis minema

Vahepeal oli üks takso veel kohale jõudnud, pani oma kliendid maha ja ma läksin temaga rääkima, et mis hinda ta küsib. See tüüp küsis 500 … kõhklesin. Aga taksost maha tulnud eelmine klient kõrvalt ütles, et “taksod on tõesti jube kallid ja me maksime 600”. Mul uhkus ei lubanud tolle esimese tüübi juurde tagasi minna ja võtsime selle 500-se pakkumise vastu, sest kell oli palju ja jubedalt magada tahtsime ka.

Tee peal rääkisime natuke juttu ka, et kes me oleme, kust me tuleme – ei tea kas sellepärast või mingi muu põhjus, aga lõpuks kui ta meid maha pani, siis ütles “eh, sinu käest ma võtan ainult 400”. No tore siis 🙂

Selline seiklus oli.

Täna hommikul saime oma rendiauto ka lõpuks, toodi teine lausa koju kätte, nii et lõpp hea, kõik hea.

Saar on väike, nagu enne juba öeldud, väiksem kui meie oma Muhu saar ning hästi mägine. Teed on kitsad ja käänulised, kiirusepiirang on enamasti 40km/h, mõnikord harva ka 65km/h – ainus pikem ja sirge lõik viib lennujaamast pealinna Victoriasse ja seal on 85km/h.

Parkimiskohti on tee ääres vähe ja näib olevat üsna tavaline, et auto lihtsalt jäetakse tee peale seisma ja võetakse sellega niigi kitsast teest pool ära. Liiklus on õnneks hõre, halvimal juhul ootad paarkümmend sekundit ja siis saab sellisest takistusest mööda.

Liiklus on vasakpoolna ja üks ärevam hetk oli ka sellega seoses – meil on vasakul sõitmine käpas ja probleeme ei tekita, aga kui sa parajasti pimedast kurvist välja keerad ja sulle järsku otse vastu teine auto tuleb, siis võtab ikka kõhedaks küll. Õnneks too teine tüüp tabas ära, et ta on valel poolel ja keeras oma ritta ära.

Untitled

Untitled

Untitled

Untitled

Untitled

Untitled

Untitled

Untitled

Untitled

Untitled

Nende tüüpide käest saime värskeid kookospähkleid – ühe suurema joomiseks ja ühe väiksema söömiseks. Need olid mõlemad väga head 🙂
Untitled

Untitled

Sattusime kohta, kus olid väga järsud teepeenrad ja tee enamvähem ühe auto laiune – see üks laiem koht oli enam-vähem ainuke 2km peale. Õnneks kedagi vastu ei tulnud.

Untitled

3 thoughts on “Seišellid

 1. Anonymous 2015-04-08 / 10:44

  Miks te Sri Lankale tiiru peale ei teinud?

  Like

  • dukekala1 2015-04-08 / 10:53

   Aeg ja raha on piiratud, tahes tahtmata peab tegema valikuid et kus käia ja kui kaua olla.

   Like

  • dukekala1 2015-04-08 / 11:02

   Võib-olla kunagi tulevikus õnnestub ka Sri Lanka ära näha 🙂

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s